Mesafeli Hizmet Sözleşmesi

1. SÖZLEŞMENİN TARAFLARI
1.1. SATICI
ADI/UNVANI: ( Sitemizde aldığınız ürünün tasarımcı, marka adı)
1.2. ALICI
Ad Soyad: (Sipariş verirken bildirdiğiniz)
Telefon: (Sipariş verirken bildirdiğiniz)
E-posta:  (Sipariş verirken bildirdiğiniz)
1.3 ARACI HİZMET SAĞLAYICI FİRMA
ADI/UNVANI: Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi
Adres : Muammer Akar Mah. 287/2  Sok. No:1/1  Karabağlar/İzmir
Kep : 281493157 no, modelyönetim@hs01.kep.tr
E-posta: explore@oceaneistanbul.com
Telefon : 05426430790/05322146879
2. TANIMLAR
İşbu Mesafeli Hizmet Sözleşmesi’nde yer alan;
Aracı Hizmet Sağlayıcı Firma : Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi
Site: www.oceaneistanbul.com alan adları ve bu alan adlarına bağlı alt alan adlarından oluşan web siteleri, mobil web sitesi ve mobil uygulamaları.
Kullanıcı Sözleşmesi:
Alıcı ve Satıcı tarafından Site’ye üyelik aşamasında okunup kabul edilmiş olan www.oceaneistanbul.com Kullanıcı Sözleşmesi’ni
Ön Bilgilendirme Formu: Alıcı tarafından işbu Sözleşme’nin görüntülenmesinden önce okunup onaylanan Ön Bilgilendirme Formu’nu ifade eder.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ve oceaneistanbul.com internet sitesi sadece Aracı Hizmet Sağlayıcı görevi görmekte, ürünlerin üretilmesini ve satışını yapmamaktadır.
Oceane İstanbul, Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi bünyesinde; Alıcı ile Satıcı arasındaki aracılık işlemlerini yürüten, satın alınan ürünün Alıcıya iletilme işlemlerini gerçekleştiren bir markadır.
Oceane İstanbul üzerinden bir ürünün sipariş verilmesi için; son kullanıcıya ABD içerisinde bir posta adresi (ürünün teslimat adresi) tahsis edilir.
Sipariş, Satıcı ve Satıcının çalışmakta olduğu posta servisi vasıtası ile belirtilen posta kutusuna iletilir. Posta adresine temin edilen ürün, Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi tarafından sipariş eden Alıcı'ya ulaştırılmak üzere, Türkiye’ye gönderilecek şekilde kargoya verilir. Burada Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi, taşımacılık hizmeti veren bir kuruluş değil ;Alıcının temsilcisi olarak  hareket eden bir aracı olarak faaliyet göstermektedir.
3. SÖZLEŞMENİN KONUSU
Alıcı’nın sitede nitelikleri, adedi ve satış fiyatı belirtilen bütün hukuki/cezai sorumluluk Satıcı’ya ait olmak şartıyla Ürün’ü Satıcı’dan satın alması ve Ürün’ün Satıcı tarafından Alıcı’ya teslimi ile ilgili olarak tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin tespitidir. Aracı firma Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ve oceaneistanbul.com internet sitesi ürünlerin üretimini ve satışını  yapmamaktadır. Satıcı ve Alıcı'ları buluşturan bir aracı hizmet sağlayıcı pazar yeri görevi görmektedir. 
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi tarafından oceaneistanbul platformunda sunulan ürünlerle ilgili olarak siparişiniz, siparişinizde bulunan ürünü/ürünleri satın almaya yönelik tarafımıza yönelttiğiniz bir öneri teşkil eder. 
Uluslararası Ürünü/Ürünleri için bir sipariş verdiğinizde, tarafınıza siparişinizin alındığına dair sipariş detaylarınızı içeren bir mesaj veya e-posta (“Sipariş Onayı”) göndereceğiz. 
Sipariş Onayı, siparişinizi aldığımıza dair bir beyandır ve Uluslararası Ürünü/Ürünleri satın almaya yönelik yapmış olduğunuz öneriyi kabul ettiğimiz anlamına gelmez.
Ancak ürünü/ürünleri tarafınıza gönderdiğimizde ve size ürünü gönderdiğimizi teyit eden bir e-posta veya mesaj (“Sevkiyat/Gönderi Onayı”) gönderdiğimizde önerinizi kabul etmiş ve tarafınızca sipariş edilen Uluslararası Ürün için satış sözleşmesi akdetmiş oluruz. 
Siparişleri tamamen kendi takdirimizde olmak üzere iptal etme hakkını saklı tutarız. 
Belirtmek isteriz ki, oceaneistanbul platformundaki Ürünler’i yalnızca kişisel kullanıma uygun miktarlarda sunmaktayız ve ticari amaçlar için olduğunu düşündüğümüz miktarlarda siparişleri reddedebiliriz. 
Bu durum, gerek münferit bir sipariş içinde sipariş edilen Ürünler’in sayısı gerekse de aynı veya benzer Ürünler için birden çok sipariş verilmesi için geçerlidir. 
Kişisel satın almalara uygulanan ithalat sınırlamalarına ilişkin yerel mevzuata uymakla sorumlusunuz.
Elimizden gelen çabayı göstermemize rağmen, kataloğumuzda yer alan az sayıda ürünün fiyatı hatalı belirtilmiş olabilir. 
Böyle bir hata olması durumunda ve Ürün’ün gerçek fiyatı internet sitesinde belirtilen fiyattan yüksek ise, Uluslararası Ürün’ü gerçek fiyatı üzerinden almayı mı yoksa siparişi iptal etmeyi mi istediğinizi sormak için ürünü göndermeden önce sizinle iletişime geçeriz. 
Zaman zaman, fiyatta maddi hata bulunması durumunda siparişlerinizi iptal etmek veya sınırlamak zorunda kalabiliriz.
Aksi özellikle belirtilmedikçe, Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi Uluslararası veya ulusal Ürünler’in üreticisi değildir. 
Ürünler’in ürün bilgilerinin ve ürün bilgilerinin çevirilerinin doğruluğunu temin etmeye çalışsak da, Uluslararası veya ulusal Ürünler veya ürün ambalajı ve materyalleri internet sitesinde belirtilenden farklı olabilir. 
Ürünler’e ilişkin oceaneistanbul sitesinde yer verilen tüm bilgiler sadece bilgilendirme amacıyla sağlanmaktadır ve Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi, Ürünler’e ilişkin bilgilerin veya bu bilgilerin, otomatik olarak da yapılabilecek, herhangi bir çevirisinin doğru, tam, güvenilir, güncel veya hatasız olduğunu garanti etmemektedir. 
Yalnızca oceaneistanbul sitemizde yer alan bilgilere itimat etmemenizi tavsiye ederiz. 
Lütfen kullanmadan önce her zaman Ürün’le birlikte sağlanan etiketleri, uyarıları ve yönlendirmeleri okuyunuz.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi, Ürünler hakkında üreticiler veya diğer üçüncü taraflarca sağlanan hatalı veya yanıltıcı bilgiler hakkında herhangi bir yükümlülük kabul etmez.
HUKUKEN MÜMKÜN OLDUĞU ÖLÇÜDE, , Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi AKSİ YAZILI OLARAK BELİRTİLMEDİKÇE: (i) ÜRÜNÜN TİCARİ ELVERİŞLİLİĞİ, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUĞU DA DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİÇBİR AÇIK VEYA ÖRTÜLÜ GARANTİ VERMEMEKTEDİR; VE (ii) DOLAYLI, ARIZİ, CEZAİ VE YANSIMA ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. Aksi yazılı olarak belirtilmedikçe, web sitesinde tarafımızdan herhangi bir ürün ile ilgili kaynaklanan veya bununla ilgili herhangi bir kayıptan dolayı size olan sorumluluğumuz son derece sınırlıdır.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi , ithalat sürecini basitleştirir ve ithalat vergileri, vergiler ve ücretler dahil olmak üzere uluslararası ürünler için ödeyeceğiniz tüm tutarı sizin para biriminizde gösterir
4. KARGO VE İTHALAT İÇERİĞİ
Müşteri tarafından kargo ve teslimat bilgileri veya adresi veya telefon numarasının eksik ya da yanlış girilmesi sonucu teslim edilemeyip geri dönen siparişlerde kargo ödemesi kesintisi yapılmaktadır. 
Ürün, Aracı Hizmet Sağlayıcı olan Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi tarafından satılmamaktadır. 
Türkiye'ye gönderilen uluslararası siparişler, hedef ülke tarafından alınan gümrük vergisi ve ücretlerine (“İthalat Ücreti Depozitosu”) tabi olabilir.
Türkiye’ye gönderilen siparişlerde, KDV nihai fiyattan kaldırılır ve yalnızca ithalat ve gümrük vergileri alınabilir. Oceane Istanbul kapsamındaki ürünler için tahmini gümrük vergisi ve ithalat vergisi tutarları hesaplanarak urun secim noktasinda ayrintilar kutucugunda  belirtilmiştir.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi, sepetinizdeki yurt dışından gönderilen ürünün ithalatçısı, distribütörü, satıcısı veya yayıncısı değildir. Bu nedenle ithalatçı ve son kullanıcı olarak gümrük işlemlerinizin yapılabilmesi için T.C. kimlik numaranıza ihtiyaç vardır,
Uluslararası Ürünler satın almanız durumunda ilgili kayıtlı ithalatçı siz olursunuz ve ürünler sevkiyat hedefinize ulaştığında ithalat vergileri, vergileri ve ücretleri ödemeniz gerekir. 
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ile çalışan uluslararası operatörlere bu tutarı sizin adınıza yerel makamlara ödemeleri için yetki veriyorsunuz. Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi 'in bu tutar için tahmini tahmini gerekenden büyükse, orijinal ödeme yönteminizdeki fark otomatik olarak iade edilir.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi 'in bu tutar için tahmini tahmini gerekenden az ise, orijinal ödeme yönteminizdeki fark sizden gümrükleme öncesi talep edilir.
Uluslararası Ürünler için sipariş verirken,sürecin Türkiye dışında gerçekleştiğini ve ürünleri gümrük belgelerinde belirtileceği üzere kişisel kullanımınız için ithal ettiğinizi kabul etmiş olursunuz. 
Gümrük işlemleri bakımından ithalat sorumlusu olarak belirtileceksiniz. 
Ayrıca, Uluslararası Ürünler’i Türkiye'ye ithal etmeniz nedeniyle, Türkiye Cumhuriyeti gümrük ve vergi makamları tarafından konulan her türlü vergiyi, gümrük harçlarını ve ücretini (“Gümrük Vergisi ve Ücretleri”) ödemekten sorumlu olacaksınız.
Biz, siparişinizdeki ürünler için uygulanacak Gümrük Vergisi ve Ücretleri’nin tahmini bir tutarı olarak “Gümrük Ücretleri Depozitosu’nu” hesaplayacağız ve ödeme aşamasında tarafınızdan tahsil edeceğiz.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketini, Uluslararası Ürünler ve ilgili gümrük ve vergi makamları kapsamında temsilciniz olarak hareket etmesi, ürünlerin gümrük işlemlerini yerine getirmesi, Gümrük Vergisi ve Ücretleri’nin tahakkuk ettirilmesi ve ödenmesi ve talep edildiği takdirde sizin veya siparişiniz hakkında Türkiye içinde veya dışında herhangi bir idari makama bilgi vermesi için bir kargo şirketi (“Yetkilendirilmiş Kargo Şirketi”) belirlemesi konularında yetkili kılmaktasınız.
Gümrük Ücretleri Depozitosu, Yetkilendirilmiş Kargo Şirketi’nin sizin adınıza ilgili makamlara ödediği Gümrük Vergisi ve Ücretleri’ni karşılamak için sizin adınıza Yetkilendirilmiş Kargo Şirketi’ne ödeme yapmak için kullanılacaktır. 
İthalatlar, gümrük ve/veya posta makamlarının paketleri açmasına ve incelemesine tabidir. 
Ürün isimleri veya açıklamaları gibi sipariş, sevkiyat ve ürüne ilişkin bazı bilgileri çalıştığımız uluslararası kargo şirketlerine veya temsilcilere sağlayabiliriz ve bu bilgiler gümrük işlemlerini kolaylaştırmak ve yerel mevzuata uymak için kargo şirketleri veya temsilciler tarafından gümrük ve/veya posta makamlarına iletilebilir. 
Gümrük makamları hediye ürünün değerinin doğrudan paketin üzerinde yazılmasını şart koşmaktadır. Bu nedenle, sipariş bir hediye olsa ve paket “Hediye” olarak işaretlenmiş olsa dahi, ürünün fiyatı gümrük formunda belirtilecektir.
Uluslararası Ürünlere ilişkin her satın alma mesafe satışı teşkil eder. Bu da, Uluslararası Ürünler’i Türkiye dışındaki kargo şirketine teslimimiz anında bunlara ilişkin hasar sorumluluğunun ve ürünlerin mülkiyetinin size geçeceği anlamına gelmektedir.
Sevk edilen malların parasal değeri 150 Euro’nun, ağırlığı ise 1500 kg’ın üzerindeyse bu ürünler posta veya ekspres kargoyla ithalat kanalı istisnalarına tabi değildir. 
Parasal değeri ve ağırlığından bağımsız olarak sevk edilen ticareti yapılabilir mallar, bu tür istisnalardan muaftır. 
Yurt dışından yukarıda belirtilen eşikleri aşacak düzeyde veya ticareti yapılabilir mal siparişi vermek isteyen müşteriler, ithalat sorumlusu olarak, ithalat tarihinde Türkiye’de yürürlükte olan gümrük düzenlemelerine uygun önlemleri almalı ve geçerli tarife kapsamında olan ve olmayan tüm önlemlere uygun hareket etmelidir.
Sipariş edilerek temin edilen posta adresine gönderilen ürünün Amerika Birleşik Devletleri’nden ihracı yahut Türkiye Cumhuriyeti’ne ithali herhangi bir sebeple yasaklanmış ise iki ihtimal ortaya çıkmaktadır.
(i) Eğer ürünün iade edilmesi herhangi bir mevzuat veya düzenlemeden ötürü mümkün değil ise; ürün niteliğinin gerektirdiği şekilde ilgili resmî kurumlara teslim edilecektir.
(ii) Ürünün Alıcı tarafından Satıcı'ya iade edilir.
(iii) Sitede Ürün alanında belirtilen gümrükleme vergileri ortalama bedellerdir. Oluşabilecek artı veya eksi vergi bedelleri alıcıdan talep edilecek veya iade edilecektir.Teslimatın tamamlanması oluşabilecek artı vergi bedelinin Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi'ne ödenmesi ile mümkün olacaktır.
5. ARACI HİZMET SAĞLAYICI
Aracı Hizmet Sağlayıcı sadece işbu Sözleşme’ye konu hizmetin gerçekleşmesi için Site üzerinden elektronik ticaret ortamı sağlamaktadır;
(i) Ürün’ün üretimini gerçekleştirmemektedir.
(ii) Alıcı’ya Ürün’e yönelik hiçbir garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.
(iii) Alıcı ; Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya ait Site’nin satıcı bir internet sitesi olmadığını ve işbu Sözleşme’de taraf olarak yer almadığını, Sözleşme’ye taraf olan satıcının 1.1. numaralı maddede bilgileri yazmakta olan Satıcı olduğunu,
(iiii)Ürün, ürün’ün teslimi ve satış sonrası bedel iadesine ilişkin talep ve şikayetlerinde tek muhatabının Satıcı olduğunu
(iiiii)Satıcı, ürün’ün tedarik edilmesi, aracı hizmet sağlayıcı’ya teslim edilmesi ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Sözleşme ile belirtilen bütün hususlarda Alıcı karşısında münhasıran sorumlu olduğunu , Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın ürün’e, ürün’ün kendisine teslimine ve satış sonrası süreçlere ilişkin hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, satıcı ile arasında herhangi bir ortaklık ilişkisi bulunmadığını
kabul ve beyan eder.
Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın Site üzerinde yayınlanan/ilan edilen Ürün ile ilgili olarak satıcı,tedarikçi, imalatçı-ithalatçı, bayi veya acente sıfatının bulunmadığını; Alıcı’nın Ürün ile ilgili her türlü talebinin muhatabının Satıcı olduğunu; Ürün’ün ayıplı olup olmaması, yasaklı ürünlerden olup olmaması, kaçak olup olmaması, niteliği, orijinalliği, Ürün’ün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu ve tamlığı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, ürün ile ilgili hiçbir konu hakkında Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın bilgi sahibi olmadığını/olması gerekmediğini ve bunları taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü bulunmadığını; Ürün’e ilişkin satış faturasının satıcı tarafından kesileceğini; bu nedenlerle Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ( 1.10.2022 tarihinde yürürlüğe giren 48.ci hükmü, 7392 sayılı kanunun 7.ci maddesi dahil) fakat bunlarla sınırlı olmaksızın hiçbir yasal düzenleme uyarınca herhangi bir hukuki/cezai sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın, Satıcı tarafından Site üzerinde satışa sunulan Ürün’ü kontrol etme yükümlülüğü bulunmamakta olup, Ürün ve Ürün’e yönelik her türlü dava, şikâyet ve talepler karşısında Satıcı tek başına sorumlu olacaktır.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi, Oceane Istanbul vasıtasıyla sipariş verilen Ürünler ile alakalı olarak, Alıcı ve Satıcı arasında kurulan ilişkide, Alıcı'nın temsilcisi rol ve vazifesini üstlenmektedir. Bundan ötürü satın alan tarafından, gerekli hallerde, Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi’ne aracılık ve temsilden doğan yetkilerin verilmesi gerekmektedir.
- Taşıma evraklarının satın alan adına düzenlenmesi,
- Menşe Ülke Formlarının düzenlenmesi,
- Taşıma faturalarının satın alan adına ve hesabına düzenlenmesi,
- Satın alan adına hizmet sözleşmesi kurabilme yetkisinin ve
Satın alınan ürünün satın alana iletilebilmesi için gerekli olabilecek durumlardır.
Bu durumların ortaya çıkması halinde, gerekli yetkilendirme, usulünce satın alan tarafından yapılmalıdır.
Alıcının, sözleşmenin ifası için gerekli olan yetkilendirmeyi usulüne uygun olarak yapmayı reddetmesi, imtina etmesi veya ihmal etmesi halinde, Alıcı sözleşmenin tamamlanması iradesinden vazgeçmiş olur ve satın aldığı ürünün mülkiyetini Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi’ne terkin etmiş olarak kabul edilir.
6. MÜLKİYET
Alıcı, Ürünü satın alırken; Alıcı bilgileri olarak kendi bilgilerini Satıcıya temin edecektir. Adres ise, Oceane Istanbul tarafından Alıcıya temin edilen posta adresi olacaktır. Ürünün satıcıdan satın alındığı andan itibaren, satın alınan ürünün mülkiyeti nihai Alıcıya geçer. Bundan ötürü, satıcının posta adresine teslim sürecinde veya Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi’nin kusuru olmaksızın Amerika’dan Türkiye’ye gönderim aşamasında gerçekleşecek kayıp ve ürün üzerindeki zararlardan Alıcı sorumludur. Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi Oceane Istanbul vasıtasıyla satın alınan ürünlerin mülkiyetini, faaliyetlerin hiçbir aşamasında iktisap etmemektedir.
Bunun yanında, satın alınan ürünün “satım” işlemi Amerika Birleşik Devletleri içerisinde gerçekleşir ve sona erer. Bu işlemi takip eden süreç, tamamen ürünün satın alana iletilmesi ve ulaştırılması sürecidir. Oceane Istanbul ve Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi , herhangi bir sebepten ötürü Satıcı firma ile bir işbirliği içerisinde değildir. Satıcı firmanın, son kullanıcıyla kurduğu hukuki işlemler ve buradan doğan hukuki sıfatlar, Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketine karşı öne sürülemez.Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi , Satıcı ve Alıcı arasındaki hukuki ilişkiden ve bu ilişkilerden doğan haklardan tamamen muaftır ve bu ilişkilerin dışındadır. Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ve Alıcı arasındaki hukuki ilişki ise, yukarıda belirtildiği gibi, ürünün Alıcıya ulaştırılması maksadı ile kurulan bir temsil ve aracılık ilişkisinden ibarettir.
Oceane Istanbul üzerinden; Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ile bu hizmetler kapsamında hukuki muamelelere girilmesi, Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ve Alıcı arasında bir ortaklık, işbirliği veya diğer bir hukuki ilişkinin varlığını göstermemektedir. Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ile kurulan hukuki muamelelerin kapsamı, yalnızca Alıcının Oceane Istanbul aracılığı ile satın aldığı ürünün, kendisine iletilmesi hizmetlerinden ve bu hizmetten kaynaklanan yan ilişkilerden müteşekkildir. Başka herhangi bir hukuki ilişkinin varlığına yorulamaz, dayanak edilemez.
İşbu hükümlerin, herhangi bir sebepten ötürü mevzuatlar veya düzenlemeler ışığında geçersiz kabul edilmesi halinde, geçersiz kılınan sözleşme hükmü, hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkar. Ancak bu durum, sözleşmenin kalan maddelerinin geçerliliğini etkilemeyecektir. Geçersiz kılınan hüküm haricindeki hükümler, geçerli bir biçimde devam ederler.
Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi ile bu Sözleşmesinin uygulanmasından, uygulanmamasından veya eksik uygulanmasından doğabilecek tüm uyuşmazlıklarda İzmir Mahkemeleri, uyuşmazlığın çözümünde kesin olarak yetkilidir.
6.1. Alıcı, işbu Sözleşme’nin yukarıdaki maddelerinde ayrıntılı olarak belirtilen, Sözleşme konusu Ürün’ün temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı,hizmet bedeli, kargo ücreti, ödeme şekli ve teslimatı ile Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerini, işbu Sözleşme akdedilmeden önce, Ön Bilgilendirme Formu’nda okuduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.
Alıcı, Ürün’ün temel nitelikleri, toplam satış fiyatı, ödeme şekli ve Ürün ile ilgili tüm ön bilgilerle birlikte “iade ve hizmetler” konusunda bilgi sahibi olduğunu ve şartları kabul ettiğini, elektronik ortamda bu bilgileri onayladıktan sonra Ürün için ödeme gerçekleştirdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
6.2. Alıcı’nın işbu Sözleşme kapsamında elektronik ortamda verdiği bütün teyitler/kabuller, gerekli olduğu takdirde, “yazılı onay” hükmünde sayılacaktır.
6.3. Ürün’ün ayrıntılı özellikleri ve tüm vergiler dâhil satış bedeli (“Toplam Satış Fiyatı”) işbu Sözleşme’nin yukarıdaki maddelerde ve Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya ait sayfasında belirtildiği gibidir.
Aracı Hizmet Sağlayıcı teknik nedenlerden kaynaklanan fiyat güncelleme hatalarından sorumlu değildir, böyle bir hata anında yapılan satışlar hüküm ifade etmez.
6.4. Alıcı, Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya ait site’nin satıcı bir internet sitesi olmadığını ve işbu Sözleşme’de taraf olarak yer almadığını, Sözleşme’ye taraf olan satıcının 1.1. numaralı maddede bilgileri yazmakta olan Satıcı olduğunu, Ürün, ürün’ün teslimi ve satış sonrası bedel iadesine ilişkin talep ve şikayetlerinde tek muhatabının Satıcı olduğunu kabul ve beyan eder.
Satıcı, Ürün’ün tedarik edilmesi, Aracı Hizmet Sağlayıcı’ya teslim edilmesi ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Sözleşme ile belirtilen bütün hususlarda Alıcı karşısında münhasıran sorumlu olduğunu , Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın Ürün’e, Ürün’ün kendisine teslimine ve satış sonrası süreçlere ilişkin hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, satıcı ile arasında herhangi bir ortaklık ilişkisi bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın Site üzerinde yayınlanan/ilan edilen ürün ile ilgili olarak satıcı,tedarikçi, imalatçı-ithalatçı, bayi veya acente sıfatının bulunmadığını; Alıcı’nın ürün ile ilgili her türlü talebinin muhatabının Satıcı olduğunu; Ürün’ün ayıplı olup olmaması, yasaklı ürünlerden olup olmaması, kaçak olup olmaması, niteliği, orijinalliği, ürün’ün tanıtımında kullanılan yazılı ve/veya görüntülü açıklamaların doğruluğu ve tamlığı da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, ürün ile ilgili hiçbir konu hakkında Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın bilgi sahibi olmadığını/olması gerekmediğini ve bunları taahhüt ve garanti etmek yükümlülüğü bulunmadığını; ürün’e ilişkin satış faturasının satıcı tarafından kesileceğini; bu nedenlerle Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun, Elektronik Ticarette Hizmet Sağlayıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcılar Hakkında Yönetmelik ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri( 1.10.2022 tarihinde yürürlüğe giren 48.ci hükmü, 7392 sayılı kanunun 7.ci maddesi dahil) fakat bunlarla sınırlı olmaksızın hiçbir yasal düzenleme uyarınca herhangi bir hukuki/cezai sorumluluğunun bulunmadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
6.5. Satıcı, Ürün’ün tedarikini ve Alıcı’ya teslimini işbu Sözleşme’de yer alan maddeler doğrultusunda eksiksiz ve tam ifa etmekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. Ürün’ün herhangi bir sebeple tedarik/teslim edilememesinden veya üçüncü kişilerden Ürün’ün satışı ile ilgili gelecek her türlü idari para cezası, şikayet, talep ve/veya davalardan kaynaklanacak her türlü zararlara ilişkin sorumluluk Satıcı’ya aittir.
6.6. Satıcı, işbu Sözleşme konusu Ürün’ün sağlam, eksiksiz, ayıpsız, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve yasal otuz (30) günlük süreyi aşmamak koşuluyla ve işbu Sözleşme’nin yukarıdaki maddelerinde belirtilen süre içinde aracı hizmet kurumunun adresteki kişi/kuruluşa teslim edilmesinden sorumludur.
6.7. Sözleşme konusu Ürün’ün teslimatı için, Toplam Satış Fiyatı’nın Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle Toplam Satış Fiyatı ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, aracı hizmet firması ürün’ün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
6.8. Taraflar, oceaneistanbul.com Sözleşmeyi okuduklarını, onayladıklarını ve oceaneistanbul.com Sözleşme koşullarına uymakla yükümlü olduklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
7. CAYMA HAKKI
Cayma hakkının kullanıldığı durumlarda iade talebinin kabul edilip edilmemesi Satıcı’nın takdirinde olup, iade talebinin reddedildiği durumlarda Aracı Hizmet Sağlayıcı’nın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Cayma hakkı, Alıcı tarafından bizzat Satıcı’ya karşı kullanılmaktadır.Alıcı iade edeceği malın kargo bedeli alıcı’ya aittir. Alıcı'nın iade edeceği malın iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı ve Aracı Hizmet Sağlayıcı firma sorumlu değildir. Alıcı’nın cayma hakkı Satıcı ile arasındadır. Ürün bedelinin iade işlemleri Satıcı ve Alıcı arasında gerçekleşir. Aracı Hizmet Sağlayıcı iade islemleri sürecinde yetkili ve sorumlu değildir. Aracı Hizmet Sağlayıcı vermiş olduğu hizmet ile ilgili herhangi bir iade işlemi gerçekleştirmez.
8. CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER
Mevzuat uyarınca Alıcı aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:
•Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (örn. takı, ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler);
•Alıcı’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde;
•Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde;
•Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde;
•Alıcı tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde;
•Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde;
•Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence
veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde;
•Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde;
•Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere
ilişkin sözleşmelerde; 
•Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde (hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri).
Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin kapsamı dışında bırakılmış olan mal veya hizmetler (Satıcı’nın düzenli teslimatları ile Alıcı’nın meskenine teslim edilen gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddeleri ile seyahat, konaklama,lokantacılık, eğlence sektörü gibi alanlarda hizmetler) bakımından cayma hakkı kullanılamayacaktır.
9. YETKİLİ MAHKEME
İşbu Sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda her yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Alıcı’nın yerleşim yerindeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
10. YÜRÜRLÜK
İşbu Sözleşme’nin tüm maddeleri, Alıcı ve Satıcı tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olup; işbu Sözleşme, Alıcı tarafından elektronik ortamda onay verildiği tarih itibariyle yürürlüğe girmiştir.
Satıcı: ( oceaneistanbul.com üzerinde ürünlerini sergileyip, satışa açan, ilgili ürünün satıcısı )
Alıcı: (  oceaneistanbul.com ve Model Yönetim Hizmetleri Turizm ve Ticaret Limited Şirketi'nin aracılık hizmeti üzerinden ürünü talep edip satın alandır )
Oceaneistanbul.com bir Aracı Hizmet Sağlayıcı pazaryeridir. Ürün satışı, gönderimi, üretimi yapmamakta, aracılık hizmeti vermektedir.

 

Beğendiklerim Menü 0 $0.00
Yukarı